Nazwa forum

Opis forum


#1 2008-11-15 13:11:46

OlaStarosta

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 412
Punktów :   

Co po licencjacie?

Niestety jedyną możliwością kontynuowania studiów jaką zorganizowała nam uczelnia na przyszły rok akademicki są studia zaoczne

(Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia II stopnia niestacjonarne –
dotychczasowe zaoczne. Studia II stopnia dla absolwentów studiów I stopnia dziennikarstwa i komunikacji społecznej.
1. Dyplom ukończenia studiów I stopnia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja
społeczna. Absolwenci studiów I stopnia na innych kierunkach ze specjalnością
dziennikarstwo lub komunikacja społeczna przyjmowani będą w miarę wolnych miejsc.
2.Średnia ocen z egzaminów uzyskanych na studiach I stopnia. Dodatkowe kryterium:
przedstawienie osobistego dorobku w dziedzinie współpracy z mediami profesjonalnymi oraz
szczególnych osiągnięć naukowych w zakresie komunikacji społecznej.)

W związku z tym, że większość z nas liczyła na to, że po licencjacie dostaną się na dzienne magisterskie uzupełniające (które zawsze do tej pory były organizowane) będę się starała coś w tej sprawie zdziałac, aby UJ nie zostawiał nas na lodzie. Po rozmowie z dr Szymańską okazało się, że moje wcześniejsze plany (napisania podania do dziekana wydziału, aby przynajmniej część z nas dołączył do dziennych jednolitych na 4 i 5 rok) nie mają szans realizacji i nawet nie ma po co takiego pisma pisać, bo instytut nie mógłby nam wydac potem dyplomu magistra, gdyż musiałby wydać dyplom ukończenia nieistniejących studiów (uzupełniających dziennych, a takich by nie było, a dyplomu jednolitych dziennych magisterskich też nie moglibyśmy dostać - niestety brak różnic programowych oprócz wf i nazwy lektoratów no i tego,że my piszemy licencjat nie sprawia,że można nam wydać ten sam dyplom co im). Szymańska poradziła cobym napisała pismo - oczywiście w imieniu całego roku - do niej, z taką jakby skargą na taki stan rzeczy i prośbą, aby uczelnia coś z tym zrobiła. Pismo zaraz stworze, treść wam tutaj też wkleję i w poniedziałek na wykładzie Płanety puszczę listę, aby każdy kto będzie chciał mógł się podpisać pod tym pismem, potwierdzając swoje poparcie. Jeśli nic nie uda się zrobić pozostaje nam albo iść na zaoczne albo odczekać rok, bo wtedy już utworzą dzienne uzupełniające ;]

Offline

 

#2 2008-11-15 15:55:21

OlaStarosta

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 412
Punktów :   

Re: Co po licencjacie?

W związku z tym, że na rok akademicki 2009/2010  właściwe władze Uniwersytetu Jagiellońskiego nie zaplanowały utworzenia kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia II stopnia uzupełniające magisterskie w trybie stacjonarnym (dziennym), na co większość z nas, studentów obecnego III roku studiów licencjackich niestacjonarnych (wieczorowych) kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna liczyło podejmując studia pierwszego stopnia, zwracam się jako starosta roku w imieniu niżej podpisanych studentów o podjęcie kroków w celu wyjaśnienia powstałej sytuacji/ zaradzenia powstałemu problemowi/ wyjścia naprzeciw potrzebom studentów.
Gdy rozpoczynaliśmy studia pierwszego stopnia władze Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zapewniały nas w rozmowach indywidualnych o możliwości zdobycia magisterium w trybie studiów uzupełniających stacjonarnych. Tymczasem jedyną możliwością kontynuowania studiów na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna jest podjęcie studiów w trybie niestacjonarnym zaocznym. Konieczność wnoszenia wysokich opłat za studia w tym trybie dla wielu z nas zamyka drogę do zdobycia magisterium. Rok przerwy w oczekiwaniu na ewentualne utworzenie studiów II stopnia stacjonarnych, nie tylko opóźni zdobycie dyplomu, co poważnie wpływa na możliwości rozwoju kariery zawodowej, ale pociągnie za sobą inne konsekwencje, m.in. utratę statusu studenta. (tu jeszcze chciałam dodać coś o przerwaniu rytmu uczenia się, ale nie wiem jak to ubrać w słowa?). Dlatego prosimy o stworzenie i przedstawienie nam możliwości rozwiązania tego problemu.


To jest wstępny (jak widać) tekst podania. Czekam na ewentualne sugestie:)

Offline

 

#3 2008-11-15 17:55:28

Wiciu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 189

Re: Co po licencjacie?

Jak dla mnie OK. Fajnie, że się tym zajęlas

Offline

 

#4 2008-11-15 22:57:13

gorka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 160
Punktów :   

Re: Co po licencjacie?

Jak najbardziej popieram i na pewno się podpiszę

Offline

 

#5 2008-12-13 16:01:40

Ola_r07

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 288
Punktów :   

Re: Co po licencjacie?

Jesli ktos jeszcze nie wie:
Szymanska powiedziala w czwartek ze juz wiadomo na pewno, ze nie bedzie dla nas studiow dziennych uzupelniajacych w przyszlym roku akademickim. Beda za rok i prawdopodobnie zwieksza nam pule przyjec za srednią o CAŁE 5%. Przynajmniej ja tak to zrozumialam.

Offline

 

#6 2008-12-13 16:52:31

Wiciu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 189

Re: Co po licencjacie?

super...

Offline

 

#7 2008-12-13 18:47:12

OlaStarosta

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 412
Punktów :   

Re: Co po licencjacie?

Oficjalna odpowiedź na piśmie w tej sprawie mam dostać w czwartek i wtedy ją tu zamieszcze. Chodzi generalnie o to, że: miejsc za rok ma być jak zwykle 60 (ewentualna zmiana może się wiązać ze zwiększeniem limitu miejsc, na pewno go nie zmniejszą, więc plota o 30 miejscach jest fałszywa) z tego 40% - jak zwykle będzie przeznaczone dla przyjętych ze względu na średnią i o te miejsca bedziemy walczyć z rocznikiem niżej, a 5 %  będzie przeznaczone tylko i wyłącznie dla naszego roku.

Offline

 

#8 2008-12-13 19:20:16

Wiciu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 189

Re: Co po licencjacie?

5 % z 60 miejsc jest dla nas, czyli całe 3 miejsca Co robicie ludzie? Czekacie rok czy macie jakieś pomysly?

Offline

 

#9 2008-12-13 19:27:56

Ola_r07

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 288
Punktów :   

Re: Co po licencjacie?

Nie licząc tych 5% - mamy dwa razy mniejszą szansę dostać się na te studia niż gdyby rekrutacja odbywała się zaraz po naszym licencjacie. Wg mnie to jest bardzo niesprawiedliwe. Ja raczej czekam rok - chociaż nie jestem pewna czy to dobry pomysł, bo nikt mi nie da gwarancji że za rok się dostanę .
Nie wiem, czy jest sens, ale może warto jeszcze gdzieś poruszyć naszą sprawę? Może na wyższym szczeblu (rektor?), bo zdaje się, że to sie rozwiązało na poziomie naszego wydziału. Pewnie nic znaczącego nie zdziałamy, ale czy mamy coś do stracenia?

Offline

 

#10 2008-12-13 22:02:54

OlaMat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 117
Punktów :   

Re: Co po licencjacie?

Brak słów, ale powinniśmy się przyzwyczaić w końcu to UJ ;/.

Offline

 

#11 2008-12-14 10:20:12

Ch@$ch@

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 79
Punktów :   

Re: Co po licencjacie?

no ba, renoma shkoda nawet cokolwiek mowić

Offline

 

#12 2008-12-14 17:24:56

gorka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 160
Punktów :   

Re: Co po licencjacie?

Zróbmy z tym coś jeszcze może faktycznie dobrym pomysłem jest napisanie petycji do rektora nie możemy się poddać!!! Dlaczego w tamtym roku ludzie mieli możliwość kontynuacji studiów a nam się ją zabiera gdzie jest sprawiedliwość musimy o nią walczyć !!!

Offline

 

#13 2008-12-14 17:33:44

Ola_r07

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 288
Punktów :   

Re: Co po licencjacie?

No, wreszcie jakiś głos rozsądku

Offline

 

#14 2008-12-15 16:39:48

OlaStarosta

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 412
Punktów :   

Re: Co po licencjacie?

Teoretycznie mamy możliwość kontynuowania studiów w trybie zaocznym Mnie to nie odpowiada, bo nie będę płacić kolejnych 10 tysięcy za słuchanie po raz setny o Grahamie Bellu, rewolucji jaką w historii komunikowania wywołał telegraf i zasadzie odwróconej piramidy (a niestety z wielu źródeł słyszałam że studia uzupełniające nie wzbogacą specjalnie naszej wiedzy). Mam zamiar poczekać rok i przez ten czas pójść na inne studia. Co do dalszej walki to myślę, że nigdy nie zaszkodzi. Choć z drugiej strony rektor chyba nie zawraca sobie takimi rzeczami swej doniosłej głowy. Ale z trzeciej (?) strony chyba można spróbować go do tego zmusić...

Offline

 

#15 2008-12-15 16:42:59

Wiciu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 189

Re: Co po licencjacie?

Może nie warto iść do rektora, ale lepiej do dziekana naszego wydziału? Tzn wystosować odpowiednie pismo?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.c-o-d.pun.pl www.mag-team.pun.pl www.mdpospjonkowo.pun.pl www.dooomin.pun.pl www.25bkpow.pun.pl